SW 686 357MAG 6 SB SG CT RR WO DT AS IL 6RD
product code:SW 164224
UPC:022188642247
Brand:Smith & Wesson
availability:Currently out of Stock
Notify me when this product comes back in stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Double / Single Action |
| Barrel Length | 6" |
| Caliber Gauge | 357 Magnum | 38 Special |
| Family | 686 Series |
| Finish | Satin Stainless Steel |
| Finish Type | |
| Frame | Steel Frame |
| Grip Type | Rubber Grips |
| Magazine | |
| Manufacturer Model No | 164224 |
| Model | 686 |
| Overall Length | 11.94" |
| Sights | Red Ramp / Adj White Outline |
| Stock Frame Grips | Steel Frame Rubber Grips Steel Frame |
| Type | Revolver |
| Weight | 44 Oz. |
| Type | Revolver |
| Action | Single/Double |
| Caliber | 357 Magnum |
| Barrel Length | 6" |
| Capacity | 6 |
| Hammer Style | Exposed |
| Grips | Black Synthetic |
| Sights | Red Ramp Front, Adjustable White Outline Rear |
| Weight | 44.8 oz |
| Frame Description | Stainless Steel |
| Frame Size | Medium |
| Cylinder Finish | Stainless Steel |
| Barrel Finish | Stainless Steel |
| OAL | 11.9" |
| Includes | |
| Barrel Length Range | 6.00" to 6.99" |
| Weight Range | 32.00 oz to 47.99 oz |
| Included |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


