SW PC 60 357MAG 3 SS NS PRO SERIES WOOD GRIP 5RD
product code:SW 178013
UPC:022188780130
Brand:Smith & Wesson
availability:Currently out of Stock
Notify me when this product comes back in stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Double / Single Action |
| Barrel Length | 3" |
| Caliber Gauge | 357 Magnum | 38 Special |
| Family | 60 Series |
| Finish | Satin Stainless Steel |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Frame | Steel Frame |
| Grip Type | Wood |
| Magazine | |
| Manufacturer Model No | 178013 |
| Model | 60 Pro |
| Overall Length | 8.7" |
| Sights | FS: Night Sight / RS: Adj. |
| Stock Frame Grips | Steel Frame Ergonomic Wood Grip Steel Frame |
| Type | Revolver |
| Weight | 22.9 oz. |
| Type | Revolver |
| Action | Single/Double |
| Caliber | 357 Magnum |
| Barrel Length | 3" |
| Capacity | 5 |
| Hammer Style | Exposed |
| Grips | Wood |
| Sights | Night, Adjustable Rear |
| Weight | 23.4 oz |
| Frame Description | Stainless Steel |
| Frame Size | Small |
| Cylinder Finish | Stainless Steel |
| Barrel Finish | Stainless |
| OAL | 8.7" |
| Includes | |
| Barrel Length Range | 3.00" to 3.99" |
| Weight Range | 16.00 oz to 31.99 oz |
| Included |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


