SW PC 627 357MAG 4 SS AS PRO SERIES HOGUE 8RD
product code:SW 178014
UPC:022188780147
Brand:Smith & Wesson
availability:Currently out of Stock
Notify me when this product comes back in stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Double / Single Action |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber Gauge | 357 Magnum | 38 Special |
| Family | 627 Series |
| Finish | Stainless |
| Finish Type | |
| Frame | Steel Frame |
| Grip Type | Black Synthetic |
| Magazine | |
| Manufacturer Model No | 178014 |
| Model | 627 Pro |
| Overall Length | 9-3/4" |
| Sights | Inter Front / Adj Rear |
| Stock Frame Grips | Steel Frame Black Synthetic Steel Frame |
| Type | Revolver |
| Weight | 41.2 oz. |
| Type | Revolver |
| Action | Single/Double |
| Caliber | 357 Magnum |
| Barrel Length | 4" |
| Capacity | 8 |
| Hammer Style | Exposed |
| Grips | Black Synthetic |
| Sights | Interchangeable Front, Adjustable Rear |
| Weight | 40.7 oz |
| Frame Description | Stainless Steel |
| Frame Size | Large |
| Cylinder Finish | Stainless Steel |
| Barrel Finish | Stainless |
| OAL | 9.8" |
| Includes | |
| Barrel Length Range | 4.00" to 4.99" |
| Weight Range | 32.00 oz to 47.99 oz |
| Included |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


