SIG P238 380ACP DUO TONE NS CA COMPLIANT
product code:SIG 238380TSSCA
UPC:798681435951
Brand:Sig Sauer
availability:Currently out of Stock
Notify me when this product comes back in stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Type | Pistol |
| Action | Single |
| Caliber | 380 Automatic Colt Pistol (ACP) |
| Barrel Length | 2.7" |
| Capacity | 6+1 |
| Safety | Crossbolt |
| Grips | Black Polymer |
| Sight Configuration | Night |
| Weight | 15.2 oz |
| Frame Finish | Black Hardcoat Anodized |
| Frame Material | Aluminum Alloy |
| Barrel Type | |
| Slide Description | Stainless Steel |
| Case Type | Hard |
| Sight Style | Night |
| Barrel Length Range | 2.00" to 2.99" |
| Weight Range | 9.00 oz to 15.99 oz |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


