Beretta USA J320500 Tomcat Inox Micro-Compact Frame 32 ACP 7+1, 2.40" Stainless Steel Barrel, Serrated Stainless Steel Slide & Frame
product code:J320500
UPC:082442188812
Brand:Beretta
availability:Currently out of Stock
Notify me when this product comes back in stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Double / Single Action |
| Barrel Length | 2.4" |
| Caliber Gauge | 32 ACP |
| Case | Plastic |
| Family | Tomcat Series |
| Finish | Stainless |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Frame | Alloy Frame |
| Grip Type | Black Plastic |
| Magazine | 1 7 rd. |
| Manufacturer Model No | J320500 |
| Model | 3032 Tomcat |
| Overall Length | 4.92" |
| Sights | Fixed |
| Stock Frame Grips | Alloy Frame Black Plastic Alloy Frame |
| Type | Semi-Auto Pistol |
| Weight | 14.5 oz. |
| Type | Pistol |
| Action | Single/Double |
| Caliber | 32 Automatic Colt Pistol (ACP) |
| Barrel Length | 2.4" |
| Capacity | 7+1 |
| Safety | Manual |
| Grips | Black Synthetic |
| Sight Configuration | Fixed Front, Adjustable Rear |
| Weight | 15.8 oz |
| Frame Finish | Stainless |
| Frame Material | |
| Barrel Type | |
| Slide Description | |
| Case Type | Hard |
| Sight Style | Contrast |
| Barrel Length Range | 2.00" to 2.99" |
| Weight Range | 16.00 oz to 31.99 oz |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


