Glock PI2750201 G27 Gen3 *CA Compliant Sub-Compact Frame 40 S&W 9+1 3.43" Black Stainless Steel Barrel, Black Steel Serrated Slide, Polymer Frame, Black Grip, Right Hand
product code:PI2750201
UPC:764503275029
Brand:Glock
availability:Currently out of Stock
Notify me when this product comes back in stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Safe Action |
| Barrel Length | 3.42" |
| Caliber Gauge | 40 S&W |
| Case | Plastic |
| Family | G27 Series |
| Finish | Gas Nitride |
| Finish Type | Black |
| Frame | Polymer Frame |
| Magazine | 2 9 rd. |
| Manufacturer Model No | PI2750201 |
| Model | G27 |
| Overall Length | 6.49" |
| Sights | Fixed Glock Sights |
| Stock Frame Grips | Polymer Frame Polymer Frame |
| Type | Semi-Auto Pistol |
| Weight | 21.89 oz. |
| Type | Pistol |
| Action | Double |
| Caliber | 40 S&W |
| Barrel Length | 3.42" |
| Capacity | 9+1 |
| Safety | Trigger/Firing Pin/Drop |
| Grips | Black Polymer Grip/Frame |
| Sight Configuration | Fixed |
| Weight | 19.8 oz |
| Frame Finish | Black |
| Frame Material | Polymer |
| Barrel Type | Cold Hammer-Forged Polygonal Rifled |
| Slide Description | Black |
| Case Type | Hard |
| Sight Style | Fixed |
| Barrel Length Range | 3.00" to 3.99" |
| Weight Range | 16.00 oz to 31.99 oz |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


