P2000SK Sub 9mm (V2) LEM 3-10rd mag and night sights
product code:HK 81000054
UPC:642230261198
Brand:HK
availability:Currently out of Stock
Notify me when this product comes back in stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Double / Single Action |
| Barrel Length | 3.26" |
| Caliber Gauge | 9mm |
| Family | P2000 Series |
| Finish | Blue |
| Finish Type | Blued |
| Frame | Polymer Frame |
| Magazine | 3 10 rd. |
| Manufacturer Model No | 81000054 |
| Model | P2000 SK (V2) |
| Overall Length | 6.4" |
| Sights | 3-Dot Tritium Night Sights |
| Stock Frame Grips | Polymer Frame Polymer Frame |
| Type | Semi-Auto Pistol |
| Weight | 24 oz |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


