ED BROWN KOBRA CARRY 45 SS/SS
product code:KCSSCAL2
UPC:800732700755
Brand:Ed Brown
availability:Currently out of Stock
Notify me when this product comes back in stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Type | Pistol |
| Action | Single |
| Caliber | 45 ACP |
| Barrel Length | 4.25" |
| Capacity | 7+1 |
| Safety | Ambidextrous Manual/Grip |
| Grips | Laminate Wood |
| Sight Configuration | 3-Dot Night/White |
| Weight | 35 oz |
| Frame Finish | Stainless |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Barrel Type | Match Grade |
| Slide Description | Stainless |
| Case Type | |
| Sight Style | Night |
| Barrel Length Range | 4.00" to 4.99" |
| Weight Range | 32.00 oz to 47.99 oz |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


