DI 5.56 GRAY 16" 10+1 MLOK CA | ICDIR5TG16MLCAC | CA COMPLIANT
product code:ICDIR5TG16MLCAC
UPC:853143008354
Brand:LWRC
availability:Currently out of Stock
Notify me when this product comes back in stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 16.1" |
| Caliber Gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| Family | IC Series |
| Finish | Tungsten Gray Cerakote |
| Finish Type | Other Finish |
| Grip Type | LWRC Compact Adjustable Stock |
| Magazine | 1 10 rd. |
| Manufacturer Model No | ICDIR5TG16MLCAC |
| Model | IC-DI California Compliant |
| Overall Length | 32" - 35.25" |
| Stock Frame Grips | Collapsible / Folding Stock LWRC Compact Adjustable Stock |
| Type | Rifle |
| Weight | 6.6 lbs |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


