P2000 SK V3 DA/SA 40S&W 9+1 NS | 81000060|NIGHT SIGHTS|3 MAGS
product code:HK 81000060
UPC:642230260870
Brand:HK
availability:Currently out of Stock
Notify me when this product comes back in stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Double / Single Action |
| Barrel Length | 3.26" |
| Caliber Gauge | 40 S&W |
| Family | P2000 Series |
| Finish | Blue |
| Finish Type | Blued |
| Frame | Polymer Frame |
| Magazine | 3 9 rd. |
| Manufacturer Model No | 81000060 |
| Model | P2000 SK (V3) |
| Overall Length | 6.4" |
| Sights | Night Sights |
| Stock Frame Grips | Polymer Frame Polymer Frame |
| Type | Semi-Auto Pistol |
| Weight | 24 oz. |
| Type | |
| Action | DA/SA |
| Caliber | 40 S&W |
| Barrel Length | 3.26" |
| Capacity | 9+1 |
| Safety | Decocker |
| Grips | Black Finger Grooved Polymer |
| Sight Configuration | 3-Dot |
| Weight | |
| Frame Finish | Black |
| Frame Material | |
| Barrel Type | |
| Slide Description | Serrated |
| Case Type | |
| Sight Style | |
| Barrel Length Range | |
| Weight Range | |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


