Glock G29SFAUT G29 Short Frame 10mm Auto 3.78" Barrel 10+1, Black Frame & Slide, Finger Grooved Rough Texture Grip, Safe Action Trigger
product code:G29SFAUT
UPC:764503912870
Brand:Glock
availability:Currently out of Stock
Notify me when this product comes back in stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Safe Action |
| Barrel Length | 3.78" |
| Caliber Gauge | 10mm |
| Family | G29 Series |
| Finish | Gas Nitride |
| Finish Type | |
| Frame | Polymer Frame |
| Magazine | |
| Manufacturer Model No | G29SFAUT |
| Model | G29SF |
| Sights | Fixed |
| Stock Frame Grips | Polymer Frame Black Polymer Polymer Frame |
| Type | Semi-Auto Pistol |
| Type | |
| Action | DAO |
| Caliber | 10mm Auto |
| Barrel Length | 3.78" |
| Capacity | 10+1 |
| Safety | Trigger, Firing Pin, Drop |
| Grips | Finger Grooved Black Rough Texture Polymer |
| Sight Configuration | Fixed |
| Weight | |
| Frame Finish | Black |
| Frame Material | |
| Barrel Type | |
| Slide Description | Serrated Matte Black Steel |
| Case Type | |
| Sight Style | |
| Barrel Length Range | |
| Weight Range | |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


