SIG SP2022 NIT PST 40SW 10R CA
product code:798681437498
UPC:798681437498
Brand:Sig Sauer
availability:Currently out of Stock
Notify me when this product comes back in stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Type | Pistol |
| Action | Single/Double |
| Caliber | 40 S&W |
| Barrel Length | 3.9" |
| Capacity | 10+1 |
| Safety | No Manual |
| Grips | Black Polymer |
| Sight Configuration | Contrast |
| Weight | 29 oz |
| Frame Finish | Black |
| Frame Material | Polymer |
| Barrel Type | |
| Slide Description | Black Nitron Stainless Steel |
| Case Type | |
| Sight Style | Contrast |
| Barrel Length Range | 3.00" to 3.99" |
| Weight Range | 16.00 oz to 31.99 oz |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


