SIG 1911 SS SA PST 45AP 8RD CA
product code:798681437122
UPC:798681437122
Brand:Sig Sauer
availability:Currently out of Stock
Notify me when this product comes back in stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Type | Pistol |
| Action | Single |
| Caliber | 45 ACP |
| Barrel Length | 5" |
| Capacity | 8+1 |
| Safety | No Manual |
| Grips | Blackwood |
| Sight Configuration | Night |
| Weight | 41.6 oz |
| Frame Finish | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Barrel Type | Match Grade |
| Slide Description | Stainless Steel |
| Case Type | |
| Sight Style | Night |
| Barrel Length Range | 5.00" to 5.99" |
| Weight Range | 32.00 oz to 47.99 oz |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


