SIX8 A5 6.8SPC 16.1" BLK CA | SIX8A5RB16CAC CALI COMPLIANT
product code:SIX8A5RB16CAC
UPC:852993007425
Brand:LWRC
availability:Currently out of Stock
Notify me when this product comes back in stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 16.1" |
| Caliber Gauge | 6.8mm SPC |
| Family | SIX8 Series |
| Finish | Black |
| Finish Type | Black |
| Grip Type | LWRC Compact Adjustable Stock |
| Magazine | 1 10 rd. |
| Manufacturer Model No | SIX8A5RB16CAC |
| Model | SIX8-A5 California Compliant |
| Overall Length | 32.1" - 35.4" |
| Sights | LWRC Skirmish Back-Up Sights |
| Stock Frame Grips | Collapsible / Folding Stock LWRC Compact Adjustable Stock |
| Type | Rifle |
| Weight | 6.5 lbs |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


